Goleada e ndeshje interesante

Futboll

Goleada e ndeshje interesante

Më: 6 mars 2022 Në ora: 19:32
Goleada e ndeshje interesante

Kampionati i femrave ka hyrë tashmë në zonën e nxehtë, me ndeshjet e javës së 14-të që kanë qenë mjaft të luftuara dhe kanë sjellë rezultate interesante. Kampionia në fuqi e vendit, Vllaznia, sipas kalendarit të paracaktuar ka qenë pushim në këtë javë, ndërsa edhe ndeshja KF Murlani – Apolonia, për shkak të kushteve jo të mira atmosferike është shtyrë për një ditë tjetër. Ndërkaq, skuadra e Tiranës ka bërë detyrën këtë javë, duke mposhtur me shifrat 6-1 ekipin e Teutës.

Ishte Kodra ajo që hapi ndeshjen për vajzat bardheblu, ndërsa pas pak minutash u përgjigjën me gol edhe durrsaket me Dishën. Më pas kryeqytetaset shënuan edhe edhe pesë gola të tjerë, duke siguruar kështu fitoren e radhës për Tiranën.

Nga ana tjetër, edhe Partizani ka fituar me rezultatin e thellë 7-0 ndaj Lushnjes, një ndeshje që ishte totalisht e dominuar nga të kuqet, që realizuan gjashtë gola vetëm në pjesën e parë, ndërsa vulosi shifrat Denada Loci. Një tre pikësh mjaft me vlerë ky për kryeqytetaset që renditen në vendin e katërt në tabelën e klasifikimit.

Kinostudio e Atletik Club gjithashtu siguruan nga nga një fitore në transfertë në ndeshjet respektive, duke mundur çuditërisht me të njëjtin rezultat kundërshtarët respektivë. Kinostudio mundi në Kamëz ekipin e Skënderbeut me shifrat 2-5. Pjesa e parë u mbyll në favor të Kinostudios me rezultatin 1-2, teksa me nisjen e fraksionit të dytë të lojës, korçaret barazuan shifrat. Më tej, kryeqytetaset realizoi edhe tre gola të tjerë, duke siguruar një tre pikësh në këtë ndeshje.

Në ndeshjen Tirana AS – Atletik Club, që përfundoi po me shifrat 2-5, kryeqytetaset kaluan fillimisht në avantazh me Memën, teksa Armoku pas pesë minutash barazoi shifrat. Në pjesën e dytë të lojës, Kurbasha realizoi golin e dytë për shkodranet, ndërsa Armoku trefishoi shifrat. Në minutën e 72-të, Tota ngushtoi shifrat, por kjo zgjati shumë pak, pasi Armoku realizoi edhe dy gola të tjerë për Atletik Club, duke qenë protagonistja e ndeshjes.

Ndeshjet dhe rezultatet e javës së 14-të:

Tirana 6-1 KF Teuta

Partizani 7-0 Lushnja

KF Skënderbeu 2-5 Kinostudio

Tirana AS 2-5 Atletik Club

KF Murlani – Apolonia, e shtyrë

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat