Media zvicerane raporton për incidentin e rëndë në Kosovë 

Futboll

Media zvicerane raporton për incidentin e rëndë në Kosovë 

Nga: Kemajl Goca Më: 6 prill 2022 Në ora: 18:26
Media zvicerane raporton për incidentin e rëndë në Kosovë 

Mediumi i njohur zviceran “Blick”, raporton për incidentin e rëndë që ndodhi të dielën që e lamë pas në stadiumin e qytetit në Gjilan.    

“Portieri goditet brutalisht nga një tifoz!

Në Superligën e Kosovës, KF Gjilani barazoi (1:1) ndaj KF Ballkanit në kohën shtesë.

Emocionet shpërthyen dhe tifozët vërshojnë në fushë.

Fatkeqësisht, disa njerëz në këtë kaos sulmojnë portierin kundërshtar dhe e rrëzojnë atë”, shkruan “Blick”.

Duhet theksuar se portieri i Ballkanit, Stivi Frashëri, u godit në kokë dhe u dërgua urgjentisht në spitalin e Gjilanit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat