Formacionet zyrtare të derbit Man. City-Liverpool

Futboll

Formacionet zyrtare të derbit Man. City-Liverpool

Më: 10 prill 2022 Në ora: 16:35
Foto ilustrim

Si rrallë herë më parë lufta për titull në Premier Ligë është bërë shumë e ashpër ndërmjet Manchester Cityt dhe Liverpoolit.

Pikëtisht këto dy skuadra do të ballafaqohen sot me fillim nga ora 17:30 në stadiumin e Cityt "Etihad".

Skuadra e Pep Guardiolas është e para në tabelë me 73 pikë, vetëm një më shumë se ajo e trajnerit Jurgen Klopp që ka 72 pikë. 

Kjo ndeshje është e vlefshme për xhiron e 31-të në kampionatin anglez, ndërsa këto janë formacionet zyrtare:

Manchestet City: Ederson, Valker, Stontes, Laporte, Cancelo, Rodrigo, De Bruyne, Bernardo, Fode, Jesus, Sterling

Liverpool: Alisson, Arnold, Matip, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Henderson, Tiago, Mane, Salah, Jota

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat