Bytyqi nuk ndalet në Turqi, shënon golin e tetë

Futboll

Bytyqi nuk ndalet në Turqi, shënon golin e tetë

Më: 15 maj 2022 Në ora: 19:36
Bytyqi nuk ndalet në Turqi, shënon golin e tetë

Konyaspori është duke u përballur me Hatayspor në kuadër të javës së 37-të në Superligën e Turqisë.

Pas vetëm gjashtë minutash lojë, vendasit kaluan në epërsi, duke ngjallur më tej ritmin e tyre të lojës.

Ishte pikërisht Zymer Bytyqi që realizoi për 1-0, nga një asistim i bërë prej Konrad Michalak.

Por, Hatayspor i barazoi shifrat në 1-1, pasi Ayoub El Kaabi shënoi nga penalltia në minutën e 16-të.

Aktualisht rezultati i ndeshjes është 1-1, ndërsa ky ishte goli i tetë i Bytyqit, ndërsa ka edhe shtatë asistime.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat