Reali barazon

Futboll

Reali barazon

Më: 15 maj 2022 Në ora: 22:06
Reali barazon

Kampioni i këtij edicioni, Real Madridi, ka barazuar me Cadizin në ndeshjen e javës së 37-të dhe të parafundit në La Liga.

Ndeshja e zhvilluar sonte në stadiumin “Nuevo Mirandilla” ka përfunduar me rezultatin 1:1.

Mariano Diaz kaloi fillimisht madrilenët në epërsi në minutën e pestë, teksa Ruben Sobrino barazoi për vendasit në minutën e 37-të.

Cadizi kishte mundësi të fitonte ndeshjen, por penalltia e ekzekutuar nga Alvaro Negredo në minutën e 61-të u prit nga portieri Lunin.

Real Madridi është lider në tabelë me 85 pikë, kurse Cadizi ndodhet në pozitën e 18-të me 36 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat