Festë e çmendur nga Dinamo pas shpalljes kampion në Kroaci

Futboll

Festë e çmendur nga Dinamo pas shpalljes kampion në Kroaci

Më: 15 maj 2022 Në ora: 22:42
Festë e çmendur nga Dinamo pas shpalljes kampion në Kroaci

Pas fitores në Sibenik, zyrtarisht Dinamo Zagreb është kampione në Kroaci. 

Tolic dhe Bockaj i dhanë fitoren skuadrës nga kryeqyteti, e cila fiton titullin e radhës në Kroaci.

Me katër pikë më shumë se Hajduk Split, në ndeshjen e parafundit dhe matematikisht Dinamo nga Zagrepi është kampion.

Dinamo do të jetë në kualifikimet e Champions League për edicionin 2022/23.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat