E ardhmja e Mbappes mund të jetë befasi e madhe për të gjithë

Futboll

E ardhmja e Mbappes mund të jetë befasi e madhe për të gjithë

Më: 16 maj 2022 Në ora: 15:14
Mbappe

Real Madridi dhe Liverpooli do të përballen me njëri-tjetrin më datën 28 maj në finalen e Ligës së Kampionëve, në Paris, por në javët në vijim mund të konkurrojnë gjithashtu në merkato edhe për Kylian Mbappe.

Ylli francez i cili është në prag të skadimit të kontratës me PSG-në është objektivi tashmë i deklaruar i presidentit madrilen Florentino Perez. Një operacion për të cilin ata kanë punuar prej vitesh, madje kanë ofruar 200 milionë euro verën e kaluar, pavarësisht se lojtari kishte vetëm edhe një vit kontratë.

Tani Mbappe do t’i bashkohet skuadrës së Carlo Ancelottit si lojtarë i lirë, por sipas “Independent” Mbappe nuk ka rënë dakord ende për kushtet e kontratës së tij me Real Madridin, duke shtuar se e ardhmja e tij nuk është e qartë.

Kjo paqartësi në deklarimin e lojtarit lë të hapur mundësinë e vazhdimit të kontratës me PSG-në, por gjithashtu edhe kalimin te Liverpooli, skuadër me të cilën emri i tij është lidhur disa herë edhe në të kaluarën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat