Atletico fiton ndaj Sociedadit, Januzaj 27 minuta

Futboll

Atletico fiton ndaj Sociedadit, Januzaj 27 minuta

Nga: K.G. Më: 22 maj 2022 Në ora: 23:52
de Paul

Atletico Madridi importon me tre pikë, duke e mposhtur me rezultat 2:1 Sociedadin. 

Futbollisti nga Kosova, Adnan Januazaj, u paraqit nga minuta e 63-të apo plot 27 minuta për ekipin e Sociedadit. 

Golat për Atleticon i realizuan de Paul (27') e Correa (69') dhe për Sociedadin Guridi (90+3)..

Atletico Madridi zë vendin e tretë me 71 pikë e Sociedad përfundon i gjashti me 62 sosh.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat