Ancelotti: Kam jetuar 7-8 vite në Romë dhe ishte një kohë shumë e mirë

Futboll

Ancelotti: Kam jetuar 7-8 vite në Romë dhe ishte një kohë shumë e mirë

Më: 24 maj 2022 Në ora: 14:40
Ancelotti: Kam jetuar 7-8 vite në Romë dhe ishte një kohë shumë e mirë

Trajneri i Real Madrid, Carlo Ancelotti ka folur së fundmi për finalen e Conference League, mes Romës dhe Feyenoord, duke zbuluar që vazhdon të jetë tifoz i “verdhekuqve”.

Në një intervistë për “UEFA Channel”, tekniku theksoi se ende kujton kohën kur ka qenë në Romë dhe thekson se ka shumë respekt për trajnerin e Romës, Jose Mourinho-n.

“Kam jetuar 7-8 vite në Romë dhe ishte një kohë shumë e mirë, isha 20 vjeç.

Ende e kujtoj atë periudhë dhe vazhdoj të jem një super tifoz i Romës. Tani te Roma është një trajner që unë e respektojë shumë, po ashtu është një mik shumë i mirë për mua si Jose Mourinho. Sigurisht që do e ndjek këtë ndeshje.”-deklaroi Ancelotti.

Roma do të përballet me Feyenoordin në finalen e Conference League nesër, më 25 maj, në “Air Albania” në ndeshjen që do të nisë nga ora 21:00, teksa në Tiranë ka filluar mbërritja e dhjetëra mijëra tifozëve italian dhe holandez.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat