Arsenali dhe Barcelona janë të interesuar për Moratan

Futboll

Arsenali dhe Barcelona janë të interesuar për Moratan

Më: 26 maj 2022 Në ora: 17:50
Arsenali dhe Barcelona janë të interesuar për Moratan

Alvaro Morata mund të transferohet në Arsenal.

Sipas AS, klubi londinez po tregon interes për sulmuesin e AtlEticos. Më herët u raportua gjithashtu se Barcelona ishte e interesuar për shërbimet e tij.

Madridi e di se Juventusi, për të cilin sulmuesi luan si huazim, nuk planifikon të përdorë opsionin për të blerë lojtarin për 35 milionë euro.

Klubi torinez po përpiqet të ulë çmimin.

Morata bëri 35 paraqitje në Serie A sezonin e kaluar, duke shënuar 9 gola dhe duke bërë 7 asistime..

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat