Gjithçka gati për finalen e madhe Llapi - Drita, formacionet

Futboll

Gjithçka gati për finalen e madhe Llapi - Drita, formacionet

Nga: K. Goca Më: 26 maj 2022 Në ora: 19:34
Gjithçka gati për finalen e madhe Llapi - Drita, formacionet

Llapi i Podujevës  dhe Drita e Gjilanit do të takohen sonte (20.00) në finalen e Kupës së Kosovës në futboll.

Llapjanët synojnë të mbrojnë trofeun e Kupës, ndërsa Drita të stoliset me këtë trofe të çmueshëm.

Finalja luhet në stadiumin “Fadil Vokrri” në Prishtinë. 

“Mungojnë Benjamin Emini e Bujar Idrizi për shkak të kartonëve”, - njofton KF Llapi. 

 Llapi - Drita

Llapi: Abdyli, Shabani, Prençi, Neto, Krasniqi, Peposhi, Ramadan, Rivera, Veliu, Selmani dhe Firmino.

Drita: Rexhepi, Islami, Limani, Cuculi, Blakçori, Broja, Jashari, Namani, Ajezeraj, Simonovski dhe Kryeziu.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat