Bardhi shënon, Maqedonia e Veriut, shënon fitoren e parë

Futboll

Bardhi shënon, Maqedonia e Veriut, shënon fitoren e parë

Nga: K. Goca Më: 5 qershor 2022 Në ora: 18:30
Bardhi shënon, Maqedonia e Veriut, shënon fitoren e parë

Maqedonia e Veriut ka shënuar fitore e parë në Grupin 4 të Ligës C të Kombeve, duke e mposhtur në udhëtim me rezultat 2:0 Gjibraltarin.

Futbollisti Enis Bardhi shënoi në minutën e 21-të pas asistimit të Ezgjan Alioskit.

Në minutën e 84-të, Nikollov vulosi fitoren në 0:2.

Shqiptarët Visar Musliu, Enis Bardhi dhe Ezgjan Alioski, u paraqitën standardë. Alioski u zëvendësua në minutën e 65-të.

Maqedonia kryeson grupin me 4 pikë e Gjibraltari është në fund me 0 pikë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat