Liverpool insiston për Asension

Futboll

Liverpool insiston për Asension

Më: 19 qershor 2022 Në ora: 06:38
Marco Asensio.

Gjiganti anglez, Liverpool vazhdon interesimin për anësorin e Real Madridit, Marco Asensio.

E ardhmja e Asensio duket të jetë larg Real Madridit.

Spanjolli ka kontratë deri në vitin 2023 me ‘Mbretërit’, por pritet të largohet nga ‘Santiago Bernabeu’ këtë merkato.

Asensio nuk është i lumtur me minutat që ka marrë nën drejtimin e Carlo Ancelottit, andaj largimi duket opsion më i mirë për të.

Sipas ‘AS’ Liverpool vazhdon të interesohet për situatën e spanjollit.

Përveç gjigantit anglez, anësori ka oferta edhe nga Milani dhe Arsenal.

Mbetet të shihet se cili do të jetë vendimi i lojtarit për të ardhmen e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat