Ademi takoi Uran Hamitin dhe i jep mbështetje për minimaratonën

Futboll

Ademi takoi Uran Hamitin dhe i jep mbështetje për minimaratonën

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 12:07
Ademi takoi Uran Hamitin dhe i jep mbështetje për minimaratonën

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, mbështet aktivitetin e minimaratonës ‘Vrapo për Autizëm 2022’.

Ai e priti Uran Hamiti duke iu dëshiruar sukses dhe njëherësh fton gjithë komunitetin e futbollit që t’i bashkohet këtij aktiviteti. 

“Federata e Futbollit e Kosovës është bërë pjesë e minimaratonës ‘Vrapo për Autizëm 2022’, që do të mbahet më 3 korrik në sheshin e kryeqytetit, e ku mjetet e grumbulluara nga ky aktivitet do të ju dhurohen fëmijëve me autizëm. 

Kisha kënaqësinë që të takoja Uran Hamitin dhe nga ai të pranoja numrin e pjesëmarrjes në këtë minimaratonë. 
Po ashtu, Uranit dhe drejtuesve të organizatës “ReplayPeace” ia shpreha mbështetjen time dhe të FFK-së për të gjitha aktivitetet e kësaj organizate.

Ftoj të gjithë komunitetin e futbollit që t’i bashkohen këtij aktiviteti dhe me blerjen e numrit për pjesëmarrje në minimaratonë prej 3 euro të japin kontributin e tyre për fëmijët me autizëm”, ka shkruar Ademi në profilin e tij në facbeook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat