Marotta dhe keqardhja e madhe

Futboll

Marotta dhe keqardhja e madhe

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 17:55
Marotta dhe keqardhja e madhe

Beppe Marotta, administratori i deleguar i Inter-it, është kthyer të flasë për sezonin e kaluar dhe për titullin e humbur në javën e fundit të kampionatit kundër rivalëve të Milan-it.

Fundi i sezonit të kaluar mund të kishte qenë i ndryshëm, por gabimet e bëra në një moment të caktuar të kampionatit nga Lautaro me shokë ka favorizuar skuadrën e Stefano Pioli-t, të cili Marotta i ka bërë gjithsesi komplimentet për titullin:

“Sfida kundër Milan-it ka qenë tërheqëse dhe fitorja kuqezi vërtetën punën e mirë që po bëjnë. Keqardhje? Në 7 ndeshje dhe 21 pikë në dispozicion kemi marrë 7 (mes shkurtit dhe marsit), dhe kjo ka rezultuar fatale”.

Inter ka fituar sfidën e dyfishtë në Kupën e Italisë kundër Milan-it, por Marotta kujton veçanërisht një, që për të ka qenë e papritur:

“Nuk imagjinonim të fitonim kundër Juventus-it në Superkupën e Italisë, e kemi kaluar me meritë dhe kemi siguruar një trofe që u shtohet atyre të fituar nga klubi më parë”.

Më pas ka ardhur edhe Kupa e Italisë, gjithmonë kundër të njëjtit kundërshtar, skuadra e Massimiliano Allegri-t. Një triumf që ka ëmbëlsuar pak vendin e dytë në kampionat.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat