Trajneri i ri i Ajax-it, befason

Futboll

Trajneri i ri i Ajax-it, befason

Më: 24 qershor 2022 Në ora: 19:57
Trajneri i ri i Ajax-it, befason

Dy lojtarët e Ajax, Jurrien Timber dhe Antony, janë raportuar si objektiva transferimi nga Manchester United pas emërimit si trajner të ish-trajnerit të Ajax, Erik ten Hag. Por trajneri i ri i Ajax, Alfred Schreuder po dëshiron që t`i mbajë ata. 

I pyetur nga ESPN nëse Timber do të mbetet në klub, Schreuder ka thënë: "Shpresoj që po". 

Ai kishte një vlerësim të ngjashëm edhe në lidhje me Antony. 

“Është e qartë se ne duam ta mbajmë atë djalë.

Mendoj se ai ka ende kontratë deri në vitin 2025. Unë me të vërtetë dua të punoj me të; ai e di këtë, dhe klubi gjithashtu e di këtë”, ka shtuar Schreuder.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat