Te Arsenali ka optimizëm

Futboll

Te Arsenali ka optimizëm

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 16:01
Raphinha

Arsenali duket se e ka seriozisht për transferimin e Raphinhas, me trajnerin Mikel Arteta që po synon të përforcojë sa më shumë skuadrën për sezonin e ardhshëm.

“Topçinjtë” vazhdojnë të shihen si favorit për të nënshkruar me brazilianin, për të cilin në garë janë edhe Barcelona, Chelsea e Tottenham Hotspur.“The Athletic” ka raportuar se Arsenali është gati të intensifikojë përpjekjet për të nënshkruar me Raphinhan.

Oferta e parë e londinezëve ishte refuzuar nga Leeds United, por tani është duke u bërë gati edhe oferta e dytë.

Lajm i mirë për Arsenalin është se tani besohet se edhe lojtari e dëshiron transferimin në “Emirates Stadium”.

Te Arsenali thuhet se ka optimizëm, teksa bisedimet do të vazhdojnë edhe në javën e ardhshme, kur edhe klubi synon ta kompletojë transferimin e Raphinhas.

Leeds United besohet se kërkon së paku 65 milionë euro për shitjen e 25-vjeçarit, i cili ka kontratë të vlefshme deri më 30 qershor 2024.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat