Barcelona në prag të kolapsit të transfertave

Futboll

Barcelona në prag të kolapsit të transfertave

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 18:23
Barcelona në prag të kolapsit të transfertave

Barcelona  po planifikonte në mënyrë aktive merkaton e saj të transferimeve, duke synuar disa lojtarë të mirë njëherësh.

Lista e ngushtë përmbante emrat e Robert Lewandowski, Marcos Alonso, Cesar Azpilicueta, Jules Kunde dhe Bernardo Silva.

Megjithatë, planet janë plane, por ka një realitet të ashpër. Katalanasit rrezikojnë të mos nënshkruajnë me asnjë nga lojtarët e mësipërm, pasi nuk mund të lidhin kontrata të reja për shkak të problemeve ekonomike.

Për të ftuar të sapoardhurit, Barcelona duhet së pari të shesë një nga lojtarët e tyre dhe të ulë në mënyrë të denjë listën e pagave. Nëse kjo nuk ndodh, Barça do të mbetet pa nxitjen e premtuar.

Më herët u raportua se Barcelona do të shesë holandezin Frenkie de Jong te Manchester United. Shuma e transaksionit llogaritet në rreth 80 milionë euro.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat