Zuka me ekip të ri

Futboll

Zuka me ekip të ri

Më: 25 qershor 2022 Në ora: 23:22
Zuka me ekip të ri

Skuadra e Makedonija Gjorçe Petrov prezantoi Fisnik Zukën, përforcimin e ardhur nga Renova.

Mbrojtësi majtë në gjashtë muajt e fundit luajti për ekipin nga Tetova, por pasi “gjipspunuesit” i liruan të gjithë lojtarët për shkak të krizës, 26-vjeçari kaloi në radhët e Makedonija GJP, ku do të bashkëpunojë me Muarem Barjamin, të cilin e njeh shumë mirë.

Të dy janë njohur që nga koha kur ishin te FC Shkupit, ku Zuka ka luajtur fillimisht në vitin 2018, e më pas për gjashtë muaj, para se të shkonte te Renova. Në karrierën e tij, Fisnik Zuka ishte pjesë e Rabotniçkit dhe Flamurtarit nga Vlora

Makedonija GP është duke grumbulluar ekipin për Konferencë Ligë, ku në turin e dytë e pret dueli me CSKA-nga Sofja.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat