Mesfushori largohet nga Dinamo

Futboll

Mesfushori largohet nga Dinamo

Më: 29 qershor 2022 Në ora: 11:07
Mesfushori

Lancinet Sidibe është larguar nga ekipi i Dinamos.

Mesfushori nuk ka preferuar ta vazhdojë karrierën e tij në Kategorinë e Parë, duke zgjedhur kështu të bëhet pjesë e një tjetër klubi. Futbollisti afrikan është transferuar jashtë Shqipërisë.

Sidibe është lrezantuar ditën e djeshme nga ekipi i tij i ri, Ness Tziona.

Skuadra luan në Ligën e Dytë të Izraelit dhe sezonin e ardhshëm synon ngjitjen në elitë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat