PSG paguan klauzolën e mesfushorit të kombëtares

Futboll

PSG paguan klauzolën e mesfushorit të kombëtares

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 12:30
PSG

PSG ka siguruar përforcimin e parë në këtë seksion të merkatos. Drejtuesit e kampionëve të Francës kanë paguar klauzolën prej 40 milionë eurosh për Vitinha, mesfushorin qendror që vjen nga Porto.

22-vjeçari debutoi me kombëtaren portugez në muajin mars. Ai ka udhëtuar ditën e sotme drejt kryeqytetit francez për të kryer vizitat mjekësore dhe për të firmosur kontratën me klubin e ri.

RMC Sport raporton se Vitinha do të firmosë deri në vitin 2027 me PSG-në. Kjo është aventura e tij e dytë jashtë Portugalisë pas huazimit te anglezët e Ëolves në sezonin 2020/2021.

Drejtuesit e PSG-së kanë preferuar Vitinhan përpara Renato Sanchos, mesfushorit të Lille, për të cilin interesohen prej kohësh edhe kuqezinjtë e Milanit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat