Oferta e Feyenoordit për talentin italian

Futboll

Oferta e Feyenoordit për talentin italian

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 19:43
Oferta e Feyenoordit për talentin italian

Roberto Mancini i befasoi të gjithë para dhe gjatë ndeshjeve të Nation League kur grumbulloi dhe aktivizoi talentin 18-vjeçar të Zyrihut, Gnoto, që konsiderohet tashmë e ardhmja e futbollit italian. Adoleshenti është kthyer në në shpresën e madhe të të kaltërve pas dështimit për të marrë pjesë në “Katar 2022”.

Gnotto ka tërhequr vëmendjen e shumë klubeve në Europë, por Feyenoordi i Rotherdamit hodhi një hap konkret, duke prezantuar një ofertë zyrtare. Por klubi i Zyrihut as që e ka marrë në konsideratë, madje ka reaguar me ironi për shumën e ofruar.

“Katër milionë euro është një shumë qesharake, Zyrihu nuk është vetëshërbim”, – ka shpjeguar Ancillo Canepa, president i Cyrihut.

Një sinjal i qartë nga klubi zviceran për të interesuarit për Gnoton: Oferta duhet të jetë serioze për një sulmues që konsiderohet një talent i madh i futbollit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat