Futbollistja nga Kosova zyrtarisht të Milani!

Futboll

Futbollistja nga Kosova zyrtarisht të Milani!

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 22:47
Kosovare Asllani

Futbollisti nga Kosova zyrtarisht të Milani!

Futbollistja me origjinë shqiptare, Kosovare Asllani, është zyrtarizuar përfundimisht si lojtarja më e re në radhët e Milanit të femrave.

Pas largimit të saj nga Reali i Madridit për shkak dhe të pakënaqësive që ajo tregoi, futbollistja që përfaqëson Suedinë do të përfaqësojë ngjyrat kuqezi në Itali sezonin e ardhshëm.

Lajmin për zyrtarizimin e Asllanit e ka publikuar vetë klubi i Milanit, me “Ibrahimoviçin femër” që mund të quhet një nga goditjet më të mëdha të kësaj merkatoje.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat