Voska Sport arrinë marrëveshje me Cuculin!

Futboll

Voska Sport arrinë marrëveshje me Cuculin!

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 00:19
Voska Sport

Voska Sport vazhdon me përforcimin e skuadrës në prag të startit të përgatitjeve për sezonin e ri futbollistik.

Pas portierit Valon Neziri, Almir Rexhepit, Arlind Alitit, Ylbr Beqirit dhe Ensar Lumës, siç mëson “infOSport.mk”, skuadrës shqiptare nga Ohri së fundmi i është bashkuar Ajradin Cuculi.

Bëhet fjalë për një mbrojtës me shumë përvojë, i cili te Voska Sport vjen nga rradhët e Gostivarit, ndërsa i njëjti gjithashtu kishte bërë karrierë edhe në Kosovë, duke luajtur me ekipin e Ferizajit.

Do të jetë ky rikthimi i dytë për Cuculin në Ohër, duke pasur parasysh se i njëjti gati për një vit e gjysmë mbronte ngjyrat e Ohrid Lihnidos, ndërsa në futbollin vendor kishte luajtur edhe me Vëllazërimin e Kërçovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat