Blejnë klubin historik për 13 milionë euro

Futboll

Blejnë klubin historik për 13 milionë euro

Më: 2 korrik 2022 Në ora: 20:07
Blejnë klubin historik për 13 milionë euro

Pronarët e Manchester Cityt kanë shtuar dhe një klub tjetër në zinxhirin e skuadrave që ata zotërojnë. Sipas mediave britanike, ata janë fare pranë mbylljes së marrëveshjes për blerjen e aksioneve të klubit të Palermos.

Sipas “Daily Mail”, ata kanë arritur një marrëveshje për blerjen e klubit për 13 milionë euro.

“City Football Group” zotëron një mbretëri klubesh që nga Oqeania deri në SHBA.

Shefi i Palermos, Dario Mirri, ka pasur një takim me drejtuesit e Sitit të premten në mëngjes, duke rënë dakord për blerjen e 80% të aksioneve të klubit. Sipas gazetës italiane “Giornale di Sicilia”, Mirro do të vijojë të qëndrojë president i klubit me 20% të aksioneve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat