Partizani mbërrin në Gjeorgji, akomodohet mbi 80 km larg stadiumit

Futboll

Partizani mbërrin në Gjeorgji, akomodohet mbi 80 km larg stadiumit

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 13:42
Partizani mbërrin në Gjeorgji, akomodohet mbi 80 km larg stadiumit

Skuadra e Partizanit të Tiranës ka mbërritur në Gjerogji për ndeshje e parë me Sabutarlon në raundin e parë kualifikues të Conference League.

Të kuqtë janë nisur nga aeroporti i Rinasit paraditen e kësaj të mërkure, për të mbërritur në Tbilisi afër mesditës.

Delegacioni i 16 herë kampionëve të Shqipërisë është akomoduar në hotelin “Radisson Blu Iveria” në kryeqytetin gjeorgjian, Tbilisi, ndërsa ndeshja do të zhvillohet në “Tengiz Burjanadze Stadium” të Gorit, në orën 18:00, këtë të enjte.

Ndeshja e kthimit do të luhet një javë më pas, në “Air Albania”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat