Cikalleshi sërish protagonist në Turqi

Futboll

Cikalleshi sërish protagonist në Turqi

Më: 7 korrik 2022 Në ora: 16:09
Cikalleshi

Sulmuesi i kombëtares, Sokol Cikalleshi ka gjetur sërish rrugën e rrjetës për skuadrën e tij Konjaspor në ndeshjen e sotme kundër Rizesporit.

31-vjeçari realizoi golin e avantazhit për skuadrën e tij në minutën e 35-të të takimit me anë të një supergoli me një goditje potente me të majtën.

Kjo miqësore për skuadrën e tij është aktualisht e ndalur në barspeshë 1-1 pas 45 minutave të para.

Konjaspor 1-1 Rizespor

Cikalleshi 35’/ Bolasie 39′.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat