Benzema: Kam ndryshuar lojën nga largimi i Ronaldos

Futboll

Benzema: Kam ndryshuar lojën nga largimi i Ronaldos

Më: 9 gusht 2022 Në ora: 21:15
Benzema

Sulmuesi i Real Madridit, Karim Benzema ka folur për ndryshimet në lojën e tij pas largimit të Kristiano Ronaldos nga klubi.

Benzema tha në një konferencë për shtyp përpara ndeshjes së Superkupës së UEFA-s se pas largimit të Ronaldos ai filloi të shënonte shumë gola, megjithëse dikur shënonte më shumë asistime.

“Në atë moment, ishte koha për të ndryshuar lojën time dhe e bëra atë”, tha sulmuesi për “Marca”-n.

Ndeshja për Superkupën e UEFA-s ndërmjet Real Madridit dhe Aintraht Frankfurt do të zhvillohet nesër më 10 gusht. Kujtojmë se Reali fitoi Ligën e Kampionëve sezonin e kaluar dhe skuadra gjermane u shpall fituese e Ligës Europa.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat