Candreva ndërron skuadër

Futboll

Candreva ndërron skuadër

Më: 11 gusht 2022 Në ora: 11:59
Candreva ndërron skuadër

Antonio Candreva ndërron skuadër por mbetet në Serinë A.

Sulmuesi 35-vjeçar ka mbyllur bashkëpunimin me Sampdorian dhe ka firmosur kontratë një vjeçare me opsion rinovimi me skuadrën e Salernitanës.

Futbollisti ka një eksperiencë të konsiderueshme në Serinë A, pasi ka luajtur me skuadra si Juventus, Lazio e Inter në të shkuarën, dhe ka qenë pjesë e Italisë për 9 vite në periudhën 2009-2018.

Ndërkohë, përveç Candrevës, Salernitana firmosi edhe me mesfushorin portugez Tonny Vilhena, i cili erdhi nga Espanyol në huazim me të drejtë blerjeje dhe do të mbajë fanellën me numrin 10 në klubin italian.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat