Solomon i del “dardhë me bisht” Ferizajt 

Futboll

Solomon i del “dardhë me bisht” Ferizajt 

Nga: K. Goca Më: 13 gusht 2022 Në ora: 19:09
Solomon

Ferizaj i kryetrajnerit Arbnor Morinës, ishte në epërsi me 1:2 deri në minutën e 84-të, por në finish pësuan dy herë dhe humbën me 3:2 nga Gjilani, në hapje të edicionit të ri të elitës së futbollit të Kosovës. 

Ndeshja e luftuar deri në pikën e fundit dhe me përmbysje të rezultatit.

Futbollisti Solomon i del “dardhë me bisht” Ferizajt.

Në minutën e 24-të, Mevlan Zeka shënon me kokë, kalon Gjilanin në epërsi.     

Ferizaj këndellet së shpejti dhe barazon në minutën e 35-të, falë golit të Ramush Ramadanit.

Ferizaj tregon muskujt, duke iu falënderuar golit të Betim Haxhimusës në minutën e 48-të, shënojnë për 1:2. 

Haxhimusa shënon me kokë pas asistimit fantastik nga Astrit Fazliu. 

Në minutën e 84-të, Solomon shënon me kokë në debutimin e tij dhe po i njëjti në minutën e 90+3, për fitoren 3:2 e Gjilanit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat