Gjimshiti me Atalantën gjunjëzojnë Sampdorinë

Futboll

Gjimshiti me Atalantën gjunjëzojnë Sampdorinë

Nga: K. G. Më: 13 gusht 2022 Në ora: 20:28
Gjimshiti me Atalantën gjunjëzojnë Sampdorinë

Futbollisti i Kombëtares së Shqipërisë, Berat Gjimshiti, u paraqit nga minuta e parë, duke e ndihmuar Atalantën në fitoren me rezultat 2:0 ndaj Sampdorisë në Genoa. 

Tre pikë në hapje të Serie A, që peshojnë shumë për skuadrën nga Bergamo.

Gjimshiti dha maksimumin.

Toloi (26') e Lookman (90+6') shënuan për fitoren e Atalantën.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat