Ademi pas takimit me Watzken: Diskutuam për futbollin evropian 

Futboll

Ademi pas takimit me Watzken: Diskutuam për futbollin evropian 

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 18:06
Ademi pas takimit me Watzken: Diskutuam për futbollin evropian 

Presidenti i Federatës së Futbollit të Kosovës, Agim Ademi, është takuar me Hans-Joachim ‘Aki’ Watzke, zëvendëspresidentin e Federatës së Futbollit të Gjermanisë.l

Një takim i frytshëm ku biseduan në përgjithësi për futbollin.

“Sot në Tiranë takova zëvendëspresidentin e Federatës së Futbollit të Gjermanisë, njëherësh presidentin e Bundesligës dhe të FC Borussia Dortmund, Hans-Joachim ‘Aki’ Watzke. 

Ai po qëndron për vizitë në Shqipëri, ku e pritëm së bashku me presidentët Armand Duka dhe Muamet Sejdini. 

Diskutuam për futbollin evropian dhe në veçanti për projekte të përbashkëta rreth zhvillimit të mëtutjeshëm të futbollit në rajonin tonë dhe për bashkëpunim në kuadër të ligave”, ka shkruar Ademi në profilin e tij në facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat