Tuchel refuzon ofertën e klubit gjerman

Futboll

Tuchel refuzon ofertën e klubit gjerman

Më: 4 tetor 2022 Në ora: 14:59
Tuchel refuzon ofertën e klubit gjerman

Tomas Tuchel u shkarkua nga Chelsea shtatorin e kaluar pas një fillimi të dobët të sezonit dhe vendin e tij e mori Graham Potter. Trajneri gjerman, i cili ka mbetur pa ekip që nga shkarkimi, ka refuzuar propozimin e Bayer Leverkusenit. Klubi gjerman ka kontaktuar me të, por Tuchel nuk ka qenë i bindur nga oferta.

“Aspirinat” kanë ende trajner Gerardo Seoane, por rezultatet e dobëta të skuadrës e kanë lëkundur pozicionin e tij.

Skuadra gjermane aktualisht renditet e fundit në Bundesligë dhe ka arritur vetëm një fitore këtë sezon. Sipas “Sport1”, drejtori ekzekutiv i Leverkusenit, Fernando Carro, i ka dhënë tashmë një ultimatum dhe trajneri është i detyruar të fitojë dy ndeshjet e ardhshme: kundër Portos në Champions League dhe kundër Schalkes në Bundesligë.

Skuadra gjermane po kalon një moment të vështirë. Ky sezon është shumë i ndryshëm nga i kaluari, të cilin “Aspirinat” e përfunduan në vendin e tretë në Bundesligë, duke siguruar pjesëmarrjen në Champions.

Tuchel e ka refuzuar propozimin me argumentin se “nuk është i interesuar”, por nuk dihet nëse kjo është për shkak të pozicionit të klubit në tabelë apo për shkak se dëshiron të pushojë dhe të qëndrojë për pak kohë larg futbollit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat