West Ham vuan për 3 pikët

Futboll

West Ham vuan për 3 pikët

Më: 6 tetor 2022 Në ora: 21:21
West Ham vuan për 3 pikët

Janë mbyllur tetë ndeshjet e para të raundit të tretë të fazës së grupeve të Conference League.

Anderlecht-West Ham përfundoi me rezultatin 0-1, me golin e vetëm të këtij takimi që u realizua nga Scamacca në minutën e 79’.

Ndeshja e Dnipro-1 me Vaduz u mbyll me barazimin 2-2, me vendasit që zhbllokuan rezultatin në minutën e 6’ me Dovbyk. Nga ana tjetër Vaduz gjeti rrugën drejt rrjetës në minutën e 26’ me Fehr. Më pas në minutën e 47’ Gasser u dhuroi golin e dytë miqve, teksa Pikhalyonok barazoi në minutën e 78’.

Lech Poznan-H. Beer Sheva përfundoi me barazim pa gola.

Takimi Molde-Shamrock Rovers mbaron me rezultatin 3-0, ishte Brynhildsen ai që zhbllokoi rezultatin duke gjetur rrugën drejt rrjetës në minutën e 10’.  Ndërsa në pjesën e dytë vendasit shënuan edhe dy herë të tjera, me Brynhildsen në minutën e 49’ dhe Hussain në minutën e 58’.

Pyunik Yerevan-Zalgiris u mbyll me rezultatin 2-0, goli i parë u realizua nga Juninho që u dha avantazhin vendasve. Ndërsa Otubanjo vulosi rezultatin në minutën e 61’, duke i dhënë golin e dytë ekipit të Pyunik Yerevan.

Silkeborg-FCSB përfundoi me rezultatin 5-0, me golin e parë që për vendasit e realizoi Klynge në minutën e 3’, ndërsa në minutën e 8’ Kusk dyfishoi rezultatin për Silkeborg.

Ndërsa në minutën e 35’ vendasit realizuan golin e tretë me Helenius që ekzekutoi penalltinë. Në minutën e 58’ Thordarson realizoi golin e katërt, ndërsa Adamsen vulosi rezultatin e këtij takimi në minutën e 71’ duke u dhënë vendasve golin e pestë.

Ndërsa Slovacko-Nice mbyllet me rezultatin 0-1, me golin e vetëm të këtij takimi që u realizua në minutën e 54’ nga Pepe.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat