Reagon Tovërlani

Futboll

Reagon Tovërlani

Më: 24 nëntor 2022 Në ora: 15:38
Reagon Tovërlani

Afrim Tovërlani, selektor i kombëtares së Kosovës U21, reagon për një arsye.

“Kur kam luajtur unë kundër racizmit besoj që disa nga ju që me cilësuat sot racist nuk keni qenë të lindur. 

Kurrë s’kam qenë racist as s’kam me qenë. 

Kush nuk e ka pa ndeshjen te shikon momentin dhe gjestin e Rudiger ndaj futbollistit japonez dhe ti krahasojmë cili është më nënçmues apo ta cilësojmë racist.

Megjithatë nëse dikush është ofenduar për fjalët e mija në emision e tërheqi fjalën dhe kërkoj falje por sigurt që s’kam të bëjë me racizëm!”, reagon Tovërlani.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat