Belgjika – Maroku, formacionet zyrtare

Futboll

Belgjika – Maroku, formacionet zyrtare

Më: 27 nëntor 2022 Në ora: 13:07
Belgjika – Maroku, formacionet zyrtare

Belgjika dhe Maroku do të zhvillojnë sot ndeshjen e dytë në Grupin F të Kupës së Botës “Katar 2022”.

Belgët janë liderë të këtij grupi me 3 pikë, pasi në ndeshjen e parë triumfuan ndaj Kanadasë me rezultatin 1:0.

Marokienët janë dy pozita më poshtë me 1 pikë, pasi në ndeshjen e parë luajtën baras dhe pa gola me Kroacinë.

Ndeshja mes Belgjikës dhe Marokut do të zhvillohet nga ora 14:00, në stadiumin “Al Thumama”.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat