Këto janë 4 përballjet e të tetës së finales në Kampionatin Botëror

Futboll

Këto janë 4 përballjet e të tetës së finales në Kampionatin Botëror

Më: 30 nëntor 2022 Në ora: 22:28
Pajmje nga ndeshja Argjentina - Polonia

Argjentina zë vendin e parë në grupin C në Botërorin 2022 dhe kualifikohet në fazën 1/16-të, ku do të përballet me Australinë.

Seleccìon i Lionel Scaloni luajti një lojë të mirë kundër Polonisë, i cili nuk e shqetësoi kurrë Dibu Martinezin dhe nuk tregoi kurrë forcën e tij sulmuese, por megjithatë kaloi në fazën e eliminimit.

Sakaq, deri tani jane njohur ketu cifte ne fazen tjeter: Holandë - SHBA, Angli - Senegal, Argjentinë - Australi dhe Francë - Poloni.

Priten edhe 4 grupe te tjera per te plotesuar kuadrin e plote.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat