Ky është roli që pritet ta marr Del Piero në Juventus

Futboll

Ky është roli që pritet ta marr Del Piero në Juventus

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 09:44
Alessandro Del Piero

Presidenti i ri i Juventusit, Gianluca Ferrero raportohet se do ta thërrasë Alessandro Del Piero për t’u rikthyer në klub për të ndihmuar Federico Cherubinin dhe Max Allegrin në menaxhimin e zonës sportive.

Bordi i ri i drejtorëve të Juventusit do të krijohet më 18 janar 2023, pasi anëtarët e mëparshëm të bordit dhanë dorëheqje të hënën e kaluar.

Sipas “Gazzetta dello Sport”, legjenda e klubit Alessandro Del Piero mund të emërohet në bordin e ri pasi presidenti Ferrero dhe kryetari i Exor John Elkann po planifikojnë të rithirrin ish-numrin.10 në klub, duke i ofruar atij një rol operativ, përcjellë KosovaPress.

Në letër, Del Piero duhet të zëvendësojë Pavel Nedved-in, ish-zëvendëspresidentin që dha dorëheqjen të hënën, së bashku me pjesën tjetër të bordit.

Del Piero mund të zëvendësojë Nedvedin duke u bërë zëvendëspresident i Juventusit, por bisedimet me ish-nr.10 nuk kanë filluar ende.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat