Është bërë e ditur se kush do të drejtojë kombëtaren spanjolle

Futboll

Është bërë e ditur se kush do të drejtojë kombëtaren spanjolle

Më: 5 dhjetor 2022 Në ora: 21:47
Është bërë e ditur se kush do të drejtojë kombëtaren spanjolle

Marcelino Garcia Toral është trajneri i ri i Spanjës. raporton Marca.

Më herët u raportua se trajneri aktual i kombëtares, Luis Enrique, do të largohet nga posti pas përfundimit të Botërorit në Katar.

57-vjeçari Toral drejtoi Sevillan, Villarreal, Valencia dhe shumë klube të tjera spanjolle. Puna e fundit e trajnerit ishte Athletic Bilbao, ku ishte nga janari 2021 deri në qershor 2022.

Kombëtarja spanjolle zuri vendin e dytë në grupin e Kupës së Botës, duke kaluar Japoninë përpara, por duke lënë pas gjermanët. Në 1/8 e finales ekipi i Enriques do të takohet me Marokun, ndeshja do të zhvillohet nesër më 6 dhjetor.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat