Reagon Ronaldo

Futboll

Reagon Ronaldo

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 18:22
Reagon Ronaldo

Cristiano Ronaldo mohon zyrtarisht zërat se ishte pranë largimit nga kombëtarja në momentin që trajneri Fernando Santos vendosi ta ulë në stol për sfidën e 1/8-tave ndaj Zvicrës.

Sulmuesi thekson se asgjë nga ato që janë shkruar në media nuk janë të vërteta ndërsa shton se grupi i kombëtares është shumë i bashkuar për t’u përçarë nga lajme të pavlera.

“Ky grup është shumë i bashkuar për t’u përçarë nga forca të jashtme. Jemi një komb shumë i guximshëm dhe nuk intimidohemi nga kundërshtarët. Këtu bëhet fjalë për një skuadër të vërtetë e cila do të luftojë për ëndrrën e saj deri në fund”, u shpreh Ronaldo.

Në këtë formë, Ronaldo kërkon të shfaqet edhe njëherë lider i Portugalisë edhe në çështjet jashtë fushës së blertë, teksa kapiteni synon të ruajë harmoninë e grupit dhe të vendosë kombëtaren para dëshirës personale për të luajtur në çdo ndeshje të Botërorit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat