Depay: Van Gaal është trajneri që na duhet gjithmonë

Futboll

Depay: Van Gaal është trajneri që na duhet gjithmonë

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 23:13
Depay

Memphis Depay foli në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes Holandë-Argjentinë.

Ai vlerësoi veçanërisht trajnerin e tij, Louis van Gaal, për të cilin u shpreh se ai ka sjellë shumë disiplinë.

“Kjo shihet nga rezultatet, ne nuk kemi humbur ende një lojë. Mendoj se ai ka sjellë më shumë disiplinë dhe kjo është e rëndësishme për të pasur rezultate në një turne.

Të gjithë i dinë cilësitë e tij dhe karakterin e tij dhe unë mendoj se ai ka cilësitë për të ndërtuar një ekip të fortë. Ai krijon një mentalitet në ekip dhe është shumë i kthjellët.”-tha sulmuesi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat