Refuzohet

Futboll

Refuzohet

Më: 27 janar 2023 Në ora: 16:44
Caicedo

Brighton & Hove Albion ka refuzuar ofertën e Arsenalit për Mosis Caicedo.

Sipas “The Ahtletic”, oferta e refuzuar ishte në vlerë prej 60 milionë funtesh.

Brightoni thuhet se e konsideron Caicedon si të pashitshëm, së paku për këtë afat kalimtar dimëror.

Në anën tjetër, liderët e Premierligës synojnë që të përforcohen me një mesfushor cilësor këtë muaj, për të pasur një skuadër sa më konkurruese në garën për titull kampioni.

Sipas raportimeve nga mediat britanike, Arsenali do të tentojë sërish transferimin e ekuadorianit duke dërguar një ofertë të re dhe të përmirësuar.

21-vjeçari ka kontratë të vlefshme më Brightonin deri në verën e vitit 2025.

Për Moises Caicedon në garë janë edhe dy klubet tjera angleze, Chelsea dhe Liverpool.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat