Një 16-vjeçare merr çmimin e parë të mbrëmjes

Futboll

Një 16-vjeçare merr çmimin e parë të mbrëmjes

Më: 27 janar 2023 Në ora: 19:49
Rosela Vasa

Rosela Vasa nderohet me çmimin “Talentja e Vitit”.

Edhe pse vetëm 16-vjeç, ia ka dalë që të spikasë në skuadrën e Murlanit, ndërsa tashmë e jep kontributin e saj me uniformën e Kukësit.

Vasa mori çmimin nga Valbona Selimllari, duke qenë e para sportiste që nderohet në këtë mbrëmje gala.

Mesfushorja numëron edhe 6 ndeshje me skuadrën e 17-vjeçareve të Shqipërisë, ndërsa ka shënuar dhe 4 gola.

Shifra premtuese për një të ardhmen, për një prej vajzave më të talentuara të futbollit shqiptar

Vasa arriti që të mundë në garën për çmimin “Talentja e Vitit” Xhesika Ndojin dhe Gelda Kadiolin.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat