Ku do të shkojë pas Napolit?

Futboll

Ku do të shkojë pas Napolit?

Më: 23 mars 2023 Në ora: 16:27
Khvicha Kvaratskhelia

Sot idhull i Napoli-t, Khvicha Kvaratskhelia mund të kishte veshur fanellën e Sevilla-s, në Spanjë.

Kjo u zbulua nga ndërmjetësi spanjoll Pablo Ceijas.

Gjatë një interviste me mikrofonat e Mundo Deportivo, ndërmjetësi spanjoll Pablo Ceijas zbuloi një prapaskenë sfond interesante të merkatos në lidhje me Khvicha Kvaratskhelia, yllin e Napoli-t gjithnjë e më afër fitimit të titullit.

Një bast i fituar bindshëm nga Cristiano Giuntoli, i cili për rreth 10 milionë euro i dha Luciano Spallettit një element të spikatur absolut, tashmë vendimtar me dymbëdhjetë gola të shënuar në njëzet e tre ndeshjet e luajtura për Napolin.

Siç shpjegohet nga Pablo Ceijas, Khvicha Kvaratskhelia ishte shumë pranë veshjes së fanellës së Sevilla-s: “U fol edhe për Valencia-n dhe Levante-n, operacioni mund të mbyllet për rreth 6 milionë euro. Sevilla ishte klubi më i afërt, por Monchi e refuzoi atë”.

Arsyet e asaj zgjedhjeje të Monchi-t, ish-drejtues i Roma-s: “Kvara luan në një pozicion ku Sevilla mendonte se ishte e mbuluar, por nuk e kanë parë se çfarë mund të bëhej lojtari.

“Sa vlen tani? 100 milionë euro, ai mund të luajë lehtësisht për Barcelona-n ose Real Madrid-in, por mendoj se ai do të përfundojë në Premier League”.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat