Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut gjunjëzojnë Maltën 

Futboll

Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut gjunjëzojnë Maltën 

Nga: K. G. Më: 23 mars 2023 Në ora: 22:55
Pamje nga ndeshja

Visar Musliu, Ezgjan Alioski, Enis Bardhi, u paraqitën tiullarë në fitoren e Maqedonisë së Veriut, me rezultat 2:1 ndaj Maltës, në takimin e xhiros së parë të Grupit C të kualifikueseve në Kampionatin Evropian.

Për Maqedoninë e Veriut shënuan Elmas (66') e Churlinov (72') dhe për Maltën Yannick (86').

Në fund të pjesës së parë, Bardhi u ndëshkua me karton të verdhë dhe Alioski në atë të 47-tën.

Në minutën e 72-të Bardhi ka asistuar në fitore. 

Alioski u zëvendësua në minutën e 78-të.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat