Bayerni nuk e kursen Dortmundin

Futboll

Bayerni nuk e kursen Dortmundin

Më: 1 prill 2023 Në ora: 19:11
Muller feston me shokë

Bayern Munich duket e ka marrë shumë seriozisht përballjen e sotme ndaj Borussia Dortmund. 

Bayerni ka arritur të gjejë dhe golin e dytë pas vetëm 3 minutash nga zhbllokimi i sfidës.

Pas një ekzekutimi të një goditjeje këndi, Mathijs De Ligt kërcen më lart se të tjerët duket çuar topin drejt rrjetës së Dortmundit, por Thomas Muller ishte aty dhe çon topin në rrjetë.

Ndërsa vetëm 5 minuta më vonë në të 23′-tën, Muller shënon sërish duke e çuar rezultatin në 3:0.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat