Shkëlqeu tek Antwerp, Muja pjesë e formacionit të javës në Belgjikë

Futboll

Shkëlqeu tek Antwerp, Muja pjesë e formacionit të javës në Belgjikë

Më: 18 shtator 2023 Në ora: 15:12
Arbnor Muja

Ardhja e teknikut Sylvino në stolin e Kombëtares shqiptare solli një sërë futbollistësh të rinj mes “legjionarëve”, ku ndër ta është dhe anësori i sulmit me origjinë nga Kosova, Arbnor Muja, me këtë të fundit që zbriti 2 herë në fushë ndaj Çekisë e Polonisë, por pa arritur të lërë gjurmë.

Mirëpo, pavarësisht se te Kombëtarja nuk arriti të bëhej protagonist, Muja ka bërë të kundërtën te skuadra ku aktivizohet, kampionët belg të Antwerp, ku u shpall dhe njeriu i ndeshjes, në përballjen e së premtes ndaj Westerlo.

“Fantazisti” nga Mitrovia u aktivizua në minutën e 64’-t të sfidës dhe vetëm 4 minuta më vonë dhuroi asistimin për golin që e çoi sfidën në 0 me 2, por nuk mbaron me kaq, pasi në minutën e 84’-t, Muja do të bëhej sërish protagonist, kësaj radhe duke tundur rrjetën e kundërshtarë, për ta çuar rezultatin në 0 me 3.

Kjo performancë “magjike” ka mjaftuar që Kampionati belg i futbollit, Jupiler League ka vendosë 24-vjeçarin në formacionin e javës, teksa bashkë me të është dhe shoku i tij i skuadrës, Jelle Bataille. 

Formacioni i javës:

Image
Formacioni
commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat