Pjesa e parë: Liverpooli në disavantazh ndaj LASK

Futboll

Pjesa e parë: Liverpooli në disavantazh ndaj LASK

Më: 21 shtator 2023 Në ora: 19:42
Foto ilustrim

Ka përfunduar pjesa e parë në ndeshjen interesante mes LASK dhe Liverpoolit, e vlefshme kjo për fazën e grupeve të Ligës së Evropës.

Pas 45’ minutave lojë të zhvilluara në stadiumin “Oberösterreich Arena”, skuadra e LASK e gjen vetën në epërsi minimale 1:0 ndaj Liverpoolit.

Golin e vetëm deri tani e shënoi mesfushori Florian Flecker, i cili kaloi LASK në epërsi në minutën e 14’ të ndeshjes.

Po ashtu, krahas këtij takimi po luhen edhe tetë ndeshje të tjera, në të cilat ka përfunduar gjithashtu pjesa e parë, dhe rezultatet i gjeni më poshtë.

LASK 1:0 Liverpool

Bayer Leverkusen 2:0 Hacken

Panathinaikos 1:0 Villarreal

Qarabag 0:0 Molde

Rennes 2:0 Maccabi Haifa

Servette 0:1 Slavia Prague

Sheriff Tiraspol 0:1 AS Roma

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat