Celtic pa fitore në shtëpi prej 10 vitesh

Futboll

Celtic pa fitore në shtëpi prej 10 vitesh

Më: 3 tetor 2023 Në ora: 23:41
Rodgers

Trajneri skocez në prag të ndeshjes kundër Sarrit: “Një dekadë pa fitore në shtëpi në Champions është një kohë e gjatë, por...”

Dhjetë vite pa fituar një ndeshje të Champions në shtëpi, gjashtë jashtë, është një barrë e rëndë për t'u mbajtur dhe një nga të cilat Celtic dëshiron ta heqë qafe sa më shpejt të jetë e mundur.

Skuadra skoceze do të përballet me Lazion në Celtic Park nesër në mbrëmje dhe po lufton kundër fantazmave të një fitoreje në shtëpi në Evropë që është e pakapshme që nga viti 2013.

“Kundër Lacios do të luajmë pa frikë, por do të duhet të japim 100% nga fillimi, sepse në këto nivele nëse jep një 98, atëherë dështon”.

Fjalë nga Brendan Rodgers, trajneri i skuadrës skoceze në konferencën për shtyp në prag të ndeshjes.

"Një dekadë pa një fitore në shtëpi në Champions League është një kohë e gjatë - pranon Rodgers - por nëse skuadra ime luan me zemër dhe guxim, kam shpresën që kjo statistikë më në fund mund të lihet mënjanë dhe ne të marrim pikët tona të para në këtë turne”.

Stadiumi do të jetë i mbushur plot për atë që është një nga ndeshjet më të pritura të sezonit : “Është gjithmonë e veçantë të luash ndeshje të tilla, ne ndjejmë të gjithë mbështetjen që vjen nga tribuna, dhe kjo është ajo që ne duhet të përdorim”.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat