​Mane po bëhet pronar i një klubi francez

Futboll

​Mane po bëhet pronar i një klubi francez

Më: 25 tetor 2023 Në ora: 10:41
Sadio Mane

Ish-ylli i Liverpoolit, Sadio Mane thuhet se ka pranuar që të marrë nën pronësinë e tij një klub të ligës së katërt franceze, bën të ditur “La Journal Du Centre”.

Mane do të jetë pronari i ri i skuadrës franceze, Bourges Foot 18.

Marrëveshja do të bëhet zyrtare gjatë ditës së sotme në Bourges Town Hall, me Manen që veçse ka kontaktuar me kryetarin e qytetit.

Thuhet se Mane veçse po mendon për transferime te Bourges, që zë vendin e 13 në tabelë, dhe se së shpejti do të zbulojë edhe një projekt zhvillimit dhe sportiv. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat